Jdi na obsah Jdi na menu
 


RADEK SEVERA MÁ DRUHÉ MÍSTO V NÁRODNÍ SOUTĚŽI AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE VE SVITAVÁCH

18. 5. 2009

 

 

 

 

Obrazek

FOTOSKUPINA KONTAKT HODONÍN SLAVÍ DALŠÍ ÚSPĚCH
 
Ještě to není ani rok, kdy Cyril Gajdík získal v prestižní mezinárodní soutěži Interfotoklub Vsetín zlatou medaili a Kontakt znovu oslavuje. Radek Severa, který v lednu obdržel druhou cenu v soutěži Štíty Viléma Heckela, získal další druhou cenu v národní soutěži amatérské fotografie ve Svitavách.
Fotoskupina Kontakt je na závěrečné výstavě těch nejlepších prací zastoupena celkem 26. fotografiemi. A nejen to, jedna z oceněných fotografií Radka Severy byla vybrána na plakát.
Porota hodnotila celkem 1113 snímků od 138 autorů a 12 kolektivů ve čtyřech kategoriích. Kategorie A0 je pro autory do 20 let, jejichž fotografie byly oceněny na postupové fotografické soutěži Náchodská Prima sezona, nebo Juniorský mistr SČF. Kategorie A1 a A2 je pro autory bez rozdílu věku, první - volné téma, fotografie zachycující realitu (bez ohledu na techniku záznamu), druhá - téma experiment, fotografie jako fikce (bez ohledu na to, jestli bylo k montáži použito digitální nebo analogové či použití obou těchto technologií). V kategorii B soutěží kolektivy. Porota pracovala v tradičním složení, jen její předsedkyní byla poprvé v historii žena, a sice Věra Matějů. Při výběru fotografií na výstavu jí sekundovali členové poroty Miroslav Hucek, Jaroslav Šimon, Marcela Řezníčková, ze Slovenské republiky přijel Miroslav Zaťko a pořadatelské město zastupoval předseda svitavského fotoklubu Milan Báča.