Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupinová výstava Hodonín 2012

2. 5. 2012

Další společná výstava v knihovně v Hodoníně květen - červen 2012.Vernisáž  3.května 2012 v 17 hodin.

                                                 kontakt-2012-email.jpg

 

K O N T A K T
 
Radek  Severa
V  letošním roce měl ve Svatobořicích - Mistříně  autorskou výstavu fotografií  krajin z Kyjovska. Na této výstavě byly prezentovány snímky, s nimiž vyhrál v mezinárodní soutěži „Strom“ v Ružomberku cenu Grand Prix STROM a cenu nejlepšího autora. Tohoto úspěchu se mu podařilo dosáhnout v konkurenci celkových 3044 fotografií od 600 fotografů z 53 zemí z celého světa.
Pro letošní společnou výstavu Kontaktu nicméně nevybral krajiny, jak by se dalo očekávat, ale dokumentární snímky z dolu Mír v Mikulčicích jako vzpomínku na kamarády. Tento důl neslavně ukončil těžbu v roce 2009, a to i přes tučnou dotaci několika set milionů korun, které byly určeny pro těžbu lignitu. Firma dluží zaměstnancům miliony nejen na mzdách, věrnostním, ale i odstupném. Zdař Bůh.
 
Cyril Gajdík
Za poslední rok se prezentoval hned na několika výstavách a soutěžích. V loňském roce vystavoval své fotografie na 31. národní soutěži a výstavě ve Svitavách. Úspěch zaznamenal také na celostátní soutěži "Žena a květina ", kde se mu podařilo získat cenu a rovněž na mezinárodním salonu umělecké fotografie „Žena Strakonice" měl vystaveny 3 fotografie. Pro letošní klubovou výstavu sestavil soubor reportážních fotografií ze života v Ratíškovicích.

Ladislav Mrkva
Nadále se drží reportážní fotografie a vyhýbá se experimentům v jiných fotografických žánrech. Tento konzervatismus nese své ovoce v podobě vynikajících fotografií ze života na slováckém venkově. Z těchto snímků Laďa vytvořil ucelený soubor pro autorskou výstavu, která se konala ve Svatobořicích – Mistříně a od této tradice se neodchýlil ani při současné společné výstavě Kontaktu.
 
Milan Havlíček
Přes své vlohy pro dokument a chuť vyzkoušet si portrétní fotografii byla po mnoho let těžištěm jeho práce krajinářská fotografie. Letos poprvé Milan prolomil tuto tradici a pro společnou klubovou výstavu připravil soubor zdařilých portrétních fotografií. Několik z nich jsou rovněž zajímavým dokumentem z prostředí houslařské dílny.
 
Zdeněk Kučera
Jeho práce se v posledních letech ustálila na žánrově vyhraněném oboru letecké fotografie. Všechny snímky prezentované na této výstavě jsou pořízeny z ultralehkého letadla a zobrazují slováckou krajinu. Perspektiva fotografií krajiny nezapře použití středně dlouhého teleobjektivu, zatímco pro snímky zachycující samotný letoun s posádkou byl použit dálkově ovládaný fotoaparát s ultraširokoúhlým objektivem připevněný ke konstrukci letadla.